روغن انتقال حرارت

روغن انتقال حرارت

روغنهای انتقال حرارت اول روانکار سار بر پایه روغنهای معدنی و با کیفیت بسیار مرغوب تولید شده اند که از شکست روغن، اکسیداسیون و غلیظ شدن آن جلوگیری می کند.

خاصیت روغن پایه معدنی مرغوب باعث شده تا این نوع روغنها عمر بالایی داشته باشند. قابلیت انتقال حرارت عالی و پمپ شدن در مدار چرخشی از دیگر مزایای روغن انتقال حرارت سار لوبریکنتس می باشد.

  • اکسیداسیون حرارتی عالی و پایدار

  • کاهش لجن در رسوب حین عملیات روغنکاری

  • محافظت عالی در برابر خوردگی و سایش

  • دامنه عملیاتی وسیع دما و حرارت

معادل یابی روغن انتقال حرارت سار لوبریکنتس  SARTHERM AO 32

THERMIA OIL B

(MOBILTHERM 605  /  Mobiltherm 603 (lowTemp.app.<180C

TRANSCAL N

GulfSea HT Oil 32

TEXATERM 32

DUCAL 250  /  PERFECTO HT 5

THERMELF ETA 32

PARS HEAT TRANSFER 32

بهران حرارتی

درباره این محصول بیشتر بدانید

روغن انتقال حرارت یا روغن حرارتی استفاده وسیعی در صنعت دارد بطوری که یکی از روغنهای بسیار ضروری شناخته می شود. همواره توصیه می گردد تا پس از گذشت مدت زمانی مشخص، خواص روغن مورد ارزیابی قرار گیرد. زیرا در روغن‌های حرارتی، در حین کارکرد، تغییراتی به ‌وجود می‌آید که در کیفیت آن مانند تشکیل غلظت و لجن تاثیر گذاشته و به خطرات ایمنی مانند کاهش نقطه‌ی جوش و نقطه‌ی اشتعال منجر می شود.

روغن حرارتی در سیستمهای با دمای بسیار بالا وظیفه انتقال حرارت و کاهش دما را دارد. این نوع روغن ها حتی در دمای پایین نیز پمپ می شوند و با حفظ گرانروی، ظرفیت گرمایی ویژه بسیار بالایی دارند.  ظرفیت گرمایی این روغنها تا ۳۰۰ درجه سانتیگراد است.

خواص و ویژه گی ها

انتخاب یک روغن معدنی برای یک واحد تحت فشار اتمسفریک، قبل از هر چیزی به دمای مخزن بستگی دارد. برای اینکه این طیف از روغن ها عملکرد بهتر و طولانی مدتی داشته باشد، دمای مخزن می بایست ۴۱ درجه سانتیگراد کمتر از دمای شکست هیدروکربن که ۳۶۰ تا ۳۸۰ درجه است، باشد.  یعنی از دمای۳۲۰ تا ۳۴۰ درجه سانتیگراد تجاوز نکند. نقطه‌ی جوش روغن حرارتی بهتر است حداقل ۲۰ درجه بیشتر از دمای مخزن باشد.

روغن های حرارتی از اجزای مختلفی تشکیل شده اند. این اجزا که نقطه جوش پایین تری نسبت به بقیه دارند، موقع عملکرد سیستم انتقال حرارت، تبخیر شده و باید از روغن حذف شوند زیرا تاثیر به سزایی بر مشخصات کلیدی روغن باقی می گذارند.

شرکت اول روانکار سار با بهره گیری از دانش فنی و استانداردهای بین المللی و استفاده از روغن پایه مرغوب در تولید انواع روانکارهای صنعتی از جمله روغن انتقال حرارت، آماده ارائه هرگونه خدمات مشاوره رایگان به مشتریان عزیز در امر خرید روغن انتقال حرارت می باشد.

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انتخاب و خرید انواع روانکارها با کارشناسان ما تماس بگیرید